SILTUMSŪKŅU IEKĀRTAS VEIKALSUZSTĀDĪŠANA SERVISS RĪGA | LATVIJA

Siltumsūkņi ir iekārtas, kas var nodot siltumenerģiju – t.i., siltumu – no aukstākas vides uz siltāku. Gaiss, ūdens un augsne ir liela enerģijas daudzuma avoti, ko pastāvīgi atjauno saules starojums un nokrišņi. Siltumsūknis paņem siltumu no apkārtējās vides (gaisa, ūdens, augsnes) un atdod mums to apkurei vai dzesēšanai par ļoti zemām izmaksām.

Tas ir pretējs procesam, kas parasti notiek dabiski, t.i., siltuma pārnešana no silta ķermeņa uz vēsāku. Lai to paveiktu, siltumsūkņi patērē noteiktu enerģijas daudzumu, ko atkarībā no izmantotās tehnoloģijas var piegādāt elektrības vai metāna gāzes veidā.

Siltumsūknis iegūst siltumu no dabiska avota (gaisa, ūdens vai augsnes) un transportē to uz ēku atbilstošā temperatūrā atkarībā no apkures sistēmas veida.

Dažas no šīm ierīcēm ir atgriezeniskas un nodrošina gan sildīšanu, gan dzesēšanu, tāpēc tās var izmantot visu gadu. Taču ar īpaši efektīvām sistēmām patērētā enerģija ir mazāka nekā ar tradicionālajām apkures sistēmām.

Mūsu interneta veikals Rīgā piedāvā inovatīvas, zemas ietekmes dzesēšanas un apkures sistēmas, lai veicinātu nulles emisiju nākotni. Mēs piedāvājam saviem klientiem augstas kvalitātes produktus tikai no vadošajiem un uzticamiem ražotājiem.

Siltumsūkņu klāsts mūsu veikalā koncentrējas uz augsto tehnoloģiju produktu pārdošanu, kas spēj izmantot dabas sniegto atjaunojamo enerģiju.

Siltumsūkņi var piedāvāt svarīgas priekšrocības tiem, kas izvēlas uzstādīt šāda veida sistēmu.

  • Energoefektivitāte

Ar siltumsūkni jūs varat ietaupīt līdz pat 75% enerģijas.

Uz 1 kWh patērētās elektroenerģijas siltumsūknis saražo vidēji 4 kWh siltuma, kā rezultātā tiek reģenerēta 3 kWh (efektivitātes koeficients 4, COP). Minimālās ekspluatācijas izmaksas, protams, padara siltumsūkni par vienu no ekonomiskākajiem apkures risinājumiem.

  • Apkure un dzesēšana, divas funkcijas vienā blokā

Šis ir tā sauktais reversīvais siltumsūknis. Siltumsūknis sildīs jūs ziemā un radīs patīkamu vēsumu vasarā, nodrošinot komfortu jebkurā gadalaikā. Turklāt regulēšanas funkcija nodrošinās optimālu komfortu, lai pilnībā apmierinātu jūsu vajadzības.

  • Videi draudzīgums

Siltumsūknis aizsargā vidi

Apkures izvēle ar augstas efektivitātes siltumsūkni nozīmē, ka esat izvēlējies videi draudzīgu, videi draudzīgu enerģiju. Netiek izmantots fosilais kurināmais. Nav CO2 emisiju atmosfērā. Mēs aizsargājam vidi, samazinot mūsu negatīvo ietekmi uz planētu.

Tirgū ir pieejami dažādi siltumsūkņu veidi atkarībā no tā, vai siltums nāk no gaisa, ūdens vai zemes: gaiss-gaiss, gaiss-ūdens, ūdens-ūdens un ģeotermāls. Vēl viena atšķirība ir pēc enerģijas avota: elektriskie vai gāzes siltumsūkņi, lai gan lielākā daļa šo iekārtu tiek darbinātas ar elektrību.

  • gaiss-gaiss siltumsūknis
  • gaiss-ūdens siltumsūknis
  • ūdens siltumsūknis
  • ģeotermālais siltumsūknis
  • atsevišķi jāizceļ siltumsūkņu kombinācija ar saules enerģijas sistēmu.

Gaiss-gaiss siltumsūkņi ir salīdzinoši vienkāršs sistēmas risinājums. Šajā gadījumā siltums tiek iegūts no ārējā gaisa, lai sildītu ēku.

Labs piemērs ir gaisa kondicionieris, ko ļoti bieži izmanto tikai dzesēšanai vasarā.

Ir divi veidi:

SPLIT. Siltummainis pret aukstuma avotu un pārējās dzesēšanas kontūras sastāvdaļas atrodas ārpusē, savukārt siltummainis pret siltuma avotu atrodas apsildāmās telpas iekšpusē. Siltummaiņi ir savienoti ar caurulēm ar aukstumaģenta gāzi.

JUMTA VIRSMA. Visa saldēšanas ķēde ir vienā blokā, un gaiss tiek novadīts uz mājas iekšpusi.

Parasti gaiss-gaiss sistēmas mazām dzīvojamām un komerciālām telpām ir sadalītas sistēmas tipa, jo dzesēšanas kontūram ir zemas izmaksas un samazināts izmērs.

Savukārt ‘’jumta virsmas’’ sistēma biežāk tiek izmantota tirdzniecības centros, industriālās telpās, kur iespējams ieklāt nepieciešamos kanālus.

Gaiss-gaiss siltumsūkņi ir ļoti efektīvi, un vislabākie rezultāti tiek sasniegti apgabalos ar diezgan maigu klimatu, kur temperatūra nenoslīd zem -10°C un kondensāta pārtapšanas ledū risks ir mazs. Taču, lai atrisinātu šo problēmu, ražotāji ir nākuši klajā ar vairākiem inovatīviem, īpaši izstrādātiem modeļiem. Dalītā apkure ne vienmēr pārliecina lietotājus, taču tā piedāvā vairākas būtiskas priekšrocības, tostarp ātrumu, ar kādu tā var regulēt telpas temperatūru.

Gaiss-ūdens siltumsūknis ļauj iegūt brīvo enerģiju no gaisa un nodot to ūdenim siltuma veidā. Salīdzinājumā ar gaiss-gaiss siltumsūkņiem, ekspluatācijas ūdens ražošana hidrauliskajā sistēmā garantē plašu sistēmu risinājumu daudzpusību. Tāpēc gaiss-ūdens siltumsūkņus var izmantot gan dzīvojamajā sektorā (ar radiatoriem, ventilatoriem, apsildāmām grīdām u.c.), gan rūpnieciskajā un terciārajā sektorā (ar hidrauliskajiem radiatoriem, kas apkalpo gaisa attīrīšanas iekārtas).

Augstā iekārtas pielietojamības pakāpe ļauj arī saglabāt esošo sadales sistēmu (un dažkārt pat esošo emisijas sistēmu) iekārtās, kas sākotnēji aprīkotas ar gāzes ģeneratoriem, neveicot visas sistēmas modernizāciju.

Kombinācija ar tradicionālajiem radiatoriem iespēju robežās nav pati efektīvākā izvēle, jo ir nepieciešams uzsildīt ūdeni līdz augstām temperatūrām, pat virs 70°C. Savukārt, ja izvēlaties siltumsūkņa kombināciju ar radiatoru sistēmu, kurā ūdens cirkulē 25-30°C, sistēmas efektivitāte palielinās. Šis risinājums, iespējams, ir visizplatītākais jaunbūvēs.

Ūdens siltumsūkņi darbojas, iegūstot siltumu no cita resursa – ūdens, kas galvenokārt tiek iegūts no gruntsūdeņiem vai gruntsūdens akām. Salīdzinot ar gaisa avota blokiem, ūdens siltumsūkņu priekšrocība ir tā, ka tiek izmantots avots – ūdens – ar pastāvīgāku un pastāvīgāku temperatūru, kā rezultātā tiek nodrošināta lieliska veiktspēja.

Attiecībā uz apkurei izmantoto šķidrumu, uz kuru tiek pārnests radītais siltums, var izmantot gan gaisu, gan ūdeni. Izvēle ir atkarīga no sadales sistēmas veida, kas tiks uzstādīta ēkā.

Savukārt ģeotermālais siltumsūknis izmanto siltumu no zemes. Ģeotermālie siltumsūkņi ir ļoti efektīvi pat ļoti aukstā klimatā, jo zemes temperatūra ļoti svārstās – ap 12° visu gadu.

No otras puses, tie ir sarežģītāki, jo tajos tiek izmantotas caurules (ģeotermālās zondes), kas uzstādītas, urbjot zemē, kuras var novietot vertikāli, ejot ļoti dziļi vai horizontāli. Pretēji citiem siltumsūkņiem tiem nepieciešama rūpīga projektēšana un ģeoloģiskā analīze.

Visu veidu siltumsūkņi ir pieejami mūsu interneta veikalā Rīgā. Mūsu eksperti vienmēr ir gatavi sniegt nepieciešamo palīdzību siltumsūkņa izvēlē.

Siltumsūkņi piedāvā iespēju atteikties no gāzes apkurei un dzesēšanai, jo tie var darboties tikai no elektrības.

Šī ir ļoti interesanta iespēja, īpaši jaunām ēkām, kuras arvien vairāk tiek elektrificētas 100%. Ieteicams apsvērt iespēju apvienot siltumsūkni ar saules fotoelektrisko sistēmu, kas var segt iekārtas patēriņu ar tīru, atjaunojamu enerģiju, lai šajā gadījumā gūtu maksimālu labumu.

Turklāt šādai kombinācijai ir nepārprotamas ekonomiskas priekšrocības, jo tiek samazinātas izmaksas par enerģijas iegādi gaisa kondicionēšanas sistēmas darbināšanai. Saules paneļiem ar uzglabāšanas blokiem pašas sistēmas saražotā enerģija tiek uzglabāta un vajadzības gadījumā tiek nodrošināta.