
Gaisa mitrinātāji
Tīra iekštelpu gaisa nodrošināšana jebkurā mājā nav tikai temperatūras kontrole.
Nepareizi mitrināts gaiss var radīt dažādas veselības problēmas un būt par cēloni sienu un mēbeļu bojājumiem. Tāpēc gaisa mitrinātāju un sausinātāju izmantošana vairākos gadījumos izrādās izšķiroša, lai nodrošinātu labāku dzīves kvalitāti, mierīgu atpūtu, kā arī augstāku veselības integritāti mājā, kurā dzīvo.
Ir svarīgi saprast, ka augsts vai zems gaisa mitrums var radīt dažādas veselības problēmas, īpaši bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, tāpēc ir lietderīgi zināt, kā pareizi pārvaldīt mitrumu mājā. Labākais, ko varat darīt, ja mitrums ir zems, ir izmantot gaisa mitrinātāju, pretējā gadījumā gaisa mitrinātāju.
Mūsu interneta veikals Rīgā piedāvā plašu gaisa mitrinātāju un sausinātāju klāstu Jūsu mājoklim, lai kontrolētu zemu vai pārmērīgu mitrumu, kas ir galvenais kondensāta veidošanās cēlonis uz logiem vai pelējuma veidošanās uz sienām.
Apmeklējiet mūsu interneta veikalu, lai atrastu savām vajadzībām piemērotāko produktu!
Mitrinātāji
Pareizs mitrums ir būtiska mūsu ikdienas dzīves sastāvdaļa.
Mitrinātājs ir noderīgs produkts ar nelielu virsmas laukumu un ļoti zemu trokšņa līmeni, kas īpaši noder ziemā, kad ir ieslēgti radiatori un gaiss mājā kļūst ļoti sauss. Ja neesat pārliecināts, vai jums patiešām ir nepieciešams mitrinātājs, mēs jums sniegsim trīs labus iemeslus, kāpēc to apsvērt.
Nosaukums norāda, ka mitrinātājs ir ierīce, kas spēj izpūst mitrumu gaisā.
Mitrinātāju nekādā gadījumā nedrīkst jaukt ar gaisa mitrinātāju, kuram, gluži pretēji, ir pretēja funkcija: uzņemt un izvadīt no gaisa lieko mitrumu.
Kā darbojas mitrinātājs
Ir vismaz trīs dažādas tehnoloģijas, uz kurām var balstīt mitrinātājus:
- vārīšana,
- ultraskaņa,
- iztvaikošana.
Pirmajā gadījumā ūdens tvaiki tiek ģenerēti, uzkarsējot ūdeni katla tvertnē līdz vārīšanās temperatūrai, otrajā gadījumā ūdens tiek izsmidzināts ar nelielas membrānas ultraskaņas vibrāciju; un trešajā mitrums tiek izlaists gaisā, izlaižot to caur šūnveida filtru.
Mitrinātāju priekšrocības:
- Novērš sausumu un elpceļu infekcijas
- Novērš acu un ādas kairinājumu
- Aizsargā jūsu parketu un koka mēbeles
- Saglabā augu līdzsvaru ar to nepieciešamību pēc mitra gaisa
- Spēj izkliedēt smaržīgās esences.
Mūsu interneta veikals Rīgā piedāvā visu veidu gaisa mitrinātājus no uzticamiem un uzticamiem ražotājiem.
Mitrinātāja veida izvēle lielā mērā ir atkarīga no ierīces efektivitātes.
Tirgū ir trīs veidu mitrinātāji, un to specifikācijas ir diezgan atšķirīgas. Apskatīsim atšķirības starp viršanas vai karstā režīma mitrinātājiem, ultraskaņas vai aukstā režīma mitrinātājiem un iztvaikošanas režīma mitrinātājiem.
- Vārīšana
Šāda veida mitrinātāju darbības princips ir ļoti vienkāršs: lielus elektrodus, kas iegremdēti tvertnē, uzkarsē, pārejot elektrībai, uzkarsējot ūdeni līdz vārīšanās temperatūrai un tādējādi radot karsta ūdens tvaikus, kas tiek atbrīvoti un izkliedēti gaisā (kas ir kāpēc to sauc arī par karsto mitrinātāju).
Lai gan šāda veida mitrinātājs ir vienkārši lietojams un parasti diezgan lēts iegādei, tam ir vairāki trūkumi. Pirmais un nozīmīgākais ir elektrodu pakāpeniska nolietošanās līdz tādam līmenim, ka mitrinātājs kļūst pilnīgi nederīgs: intensīva lietošana var ievērojami samazināt tā kalpošanas laiku.
Otrkārt, elektroenerģijas patēriņš ir salīdzinoši liels, pat virs 600 W, jo elektrodi ir pastāvīgi jāsilda.
Tomēr tvaika siltums padara šāda veida mitrinātājus īpaši piemērotus lietošanai kā esences difuzoru.
- Ultraskaņas
Otra veida mitrinātājs ir tas, kas izmanto ultraskaņas tehnoloģiju. Šajā gadījumā tvaiks vai drīzāk ar ūdeni piesātināts gaiss tiek ģenerēts, ultraskaņas frekvencēs vibrējot plānu membrānu, ko darbina devējs. Vibrācijas radītā smalkā migla tiek atbrīvota un izkliedēta gaisā apkārtējās vides temperatūrā.
Šai tehnoloģijai ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tajā nav mehānisku detaļu, kurām ir tendence laika gaitā nolietoties, tāpēc mitrinātājam ir ilgs kalpošanas laiks, ja tiek ievēroti tīrīšanas un apkopes norādījumi. Otrkārt, enerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks nekā karstā mitrinātāja, parasti aptuveni 30-40 W.
Salīdzinot ar viršanas gaisa mitrinātājiem, ultraskaņas mitrinātāji reti samitrina virsmas un uz mēbelēm nogulsnē mazāk kaļķakmens. Arī izdalītais tvaiks nav bīstams, jo tas ir apkārtējās vides temperatūrā.
Trūkums ir fakts, ka šīs ierīces bieži vien nav piemērotas arī kā esences difuzors, jo tvertnē esošās eļļas var sabojāt pārveidotāju.
- Iztvaikošana
Šāda veida darbības princips ir vienkāršs: ventilators maigi ievelk gaisu no apkārtējās vides un izspiež to caur lielu šūnveida filtru, kas tiek mitrināts, daļēji iegremdējot tvertnē.
Rezultātā gaiss tiek gan mitrināts, neradot tvaiku (ap mitrinātāju nepiesārņojas ūdens), gan filtrēts pret putekļiem, daļiņām un gaisā esošām baktērijām. Vienīgais dzinējs šajos modeļos ir dzinējs, kas darbina ventilatoru, ar vēl mazāku enerģijas patēriņu nekā ultraskaņas mitrinātājiem – mazāk par 20 W un pat mazāk par 10 W pie zemākās ventilācijas. Arī kaļķakmens nogulsnes uz virsmām pilnībā nav, un ir modeļi, kas ļauj esencei izplatīties arī telpās.
Vienīgais iztvaikošanas mitrinātāju trūkums ir filtru īsais kalpošanas laiks: tie ir periodiski jāmaina, no diviem mēnešiem līdz gadam, atkarībā no modeļa, ūdens cietības un lietošanas biežuma.
Visi gaisa mitrinātāji ir aprīkoti ar dažādām funkcijām.
Parasti vidējas un augstākās klases ultraskaņas modeļiem var būt jonizācijas funkcija, kas palīdz attīrīt gaisu no putekļiem un tajā izkliedētajiem alergēniem, taču šī nav vienīgā funkcija, ko var atrast mitrinātājā.
Visizplatītākā ir automātiskās izslēgšanas funkcija, t.i., automātiska ierīces izslēgšana un pārslēgšana gaidstāves režīmā, kad ūdens līmenis sasniedz atzīmi, kas ir pārāk zema turpmākai darbībai.
Citas funkcijas, ar kurām jūs varētu saskarties:
- Darbības taimeris: gaisa mitrinātājā ar taimeri iespējams iestatīt iepriekš noteiktu darbības laiku, pat līdz 12 stundām pēc kārtas un vairāk;
- Jaudas regulēšana: ļauj regulēt jaudas intensitāti vairākos līmeņos, noderīga funkcija, ja vēlaties sasniegt ātrākus rezultātus vai mitrināt lielu telpu;
- Mitruma iestatījums: mitrinātājos ar iebūvētu higrometru varat norādīt mitruma procentuālo daudzumu, ko vēlaties sasniegt. Paralēlā higrostata klātbūtne ļauj automātiski uzturēt šo procentuālo daļu;
- Nakts režīms: tas ir kluss darbības režīms, parasti ar minimālu jaudu, dažreiz kopā ar papildu funkciju pavadošās gaismas veidā;
- Essence difuzors: biežāk sastopams termiskajos un iztvaikošanas mitrinātājos nekā ultraskaņas mitrinātājos, tas sastāv no paplātes, kurā tiek ievietoti smaržu pilieni.
- (galvenokārt uz ēterisko eļļu bāzes) ielej, lai izplatītos gaisā.
Mitruma savācēji ir diezgan kompakti pēc izmēra un formas, kas atšķiras atkarībā no modeļa. Neatkarīgi no to vairāk vai mazāk modernā dizaina šai ierīcei ir raksturīga virkne komponentu: elektromotors, ventilators, iztvaicētājs un aukstumaģenta gāze, kas atrodas aukstumaģenta ķēdē.
Darbības princips ir balstīts uz gāzes stāvokļa un temperatūras izmaiņām, kas, saskaroties ar gaisu, daļēji saglabā mitrumu. Šādos apstākļos gāzei ir ļoti zema temperatūra, kā rezultātā vidē esošais ūdens kondensējas un nonāk akumulācijas tvertnē. Pēc tam gaiss tiek izvadīts telpās bez filtrēšanas vai temperatūras izmaiņām.
Ir divi gaisa mitrinātāju pamata modeļi: kondensācijas sausinātāji un gaisa sausinātāji ar desikantu (vai desikantu sausinātāju).
- Kondensācijas sausinātājs vai kompresora sausinātājs
Efektīvs, kompakts un pārnēsājams (aprīkots ar riteņiem), tas ir visiecienītākais starp sadzīves sausinātājiem. Ventilators ievelk mitru gaisu un novirza to uz kondensatoru, ko dzesē kompresora radītā aukstumnesēja gāze. Gaiss tiek atdzesēts un ūdens kondensējas tvertnē. Pēc tam sausais gaiss tiek uzsildīts un atgriezts telpās.
- Absorbcijas sausinātājs vai desikantu sausinātājs
Šāda veida sausinātājā tiek izmantots ventilators, kas pūš gaisu uz silikagela, kura žāvēšanas īpašības ir labi zināmas. Tas ir bez trokšņa, ekonomisks un videi draudzīgs, tomēr tas gandrīz netiek izmantots sadzīves vidē. Parastā lietošanā 20°C un 70% mitrumā silikagela sausinātāji darbojas labāk nekā kondensācijas sausinātāji, kurus ražotāji parasti pārbauda ārkārtēja mitruma apstākļos, t.i., 30°C un 80% mitruma apstākļos.
Mūsu interneta veikala katalogā Jūs noteikti atradīsiet savām telpām atbilstošo modeli. Droši sazinieties ar mūsu veikalu!