KONDICIONĒŠANAS IEKĀRTAS VEIKALSUZSTĀDĪŠANA SERVISS RĪGA | LATVIJA

Gaisa kondicionēšanas sistēmas, kas tika uzskatītas par luksusa preci tikai pirms dažiem gadiem, kļūst arvien populārākas, un, iespējams, pēc dažiem gadiem tās visās mūsu mājsaimniecībās būs tikpat sastopamas kā radiatori.

 • siltumsūkņi
 • dzesētāji

Siltumsūkņi ir tie, kas var gan sildīt, gan atdzesēt telpu. Savukārt dzesētāji, kā norāda pats vārds, ir ierīces, kas atdzesē telpu, kurā tie ir uzstādīti. Abi parasti tiek saukti par “gaisa kondicionieriem”.

Sadzīves gaisa kondicionieri. Izmantojot šāda veida gaisa apstrādi, mēs mainām temperatūras līmeni slēgtā vidē, lai nodrošinātu, ka cilvēki jūtas ērti. Mēs tieši neiejaucamies mitruma kontrolē, tā vietā mēs to darām netieši ar temperatūras izmaiņām.

Gaisa kondicionēšanas sistēma. Ar šo sistēmu mums ir tieša ietekme uz gaisa kvalitātes uzlabošanu, jo papildus temperatūras kontrolei mēs varam nodrošināt, ka vienlaikus tiek uzturēti higrometriskie apstākļi (mitrums), tīrība un gaisa kustība. Izmantojot gaisa kondicionētāju, mēs varam tieši un automātiski regulēt temperatūru, mitrumu un gaisa kustības ātrumu. Savukārt gaisa kondicionēšanas un ventilācijas sistēmās mitrums mainās atkarībā no temperatūras neautomatizēti un nekontrolēti.

Svarīga gaisa kondicionētāja īpašība ir tā, ka tas atdzesē gaisu telpā, izspiežot karstu gaisu caur ierīci, caur ventilatoru, un atdzesē, laižot to caur dzesēšanas caurulēm. Iekārtas iekšpusē esošie filtri attīra gaisu no kaitīgiem elementiem un nepatīkamām smakām, nodrošinot augstu komforta līmeni.

 • absorbcijas
 • kompresori

Absorbcijas gaisa kondicionieri

Absorbcijas gaisa kondicionētāji tagad tirgū ir pieejami tikai vidējos un lielos izmēros, t.i., tie ir piemēroti lielu telpu, piemēram, restorānu, rūpnīcu un tirdzniecības centru, gaisa kondicionēšanai. Tā kā kompresijas gaisa kondicionētāji visbiežāk tiek atrasti tirgū un uzstādīti mūsu mājsaimniecībās.

Kompresijas gaisa kondicioniera darbības princips (dzesēšana)

Gaisa kondicionētāja darbības princips ir tāds pats kā visās mūsu mājās sastopamajai sadzīves tehnikai – ledusskapim. Izmantojot konkrētu gāzu īpašības, siltums tiek noņemts no vienas vides, aukstuma kameras vai guļamistabas, un pārnests uz citu vidi; ledusskapja gadījumā siltums tiek pārnests uz virtuvi, bet gaisa kondicionētāja gadījumā uz ārējo vidi.

Gaisa kondicionieris sastāv no divām daļām, kas savienotas ar vara caurulēm, caur kurām cirkulē aukstumaģents, un elektriskajiem kabeļiem. Daļa, kas “izvada aukstumu”, sastāv no siltummaiņa, iztvaicētāja un ventilatora. Daļa, kas “ģenerē aukstumu”, sastāv no kompresora, siltummaiņa, kondensatora un ventilatora.

Tirgū ir pieejams plašs gaisa kondicionēšanas iekārtu klāsts. Tie var būt pārnēsājami vai stacionāri, un abos gadījumos mēs atrodam monobloku vai sadalītu versiju.

Mūsu interneta veikalā Rīgā var atrast plašu gaisa kondicionēšanas sistēmu klāstu.

 • Pārnēsājami gaisa kondicionieri

Pārnēsājamie gaisa kondicionieri noteikti ir visērtākie: lai arī tie ir dārgāki par stacionārajiem, tie nav jāuzstāda speciālam personālam, tie nav jāuzstāda, un galvenais ir tas, ka tos var izmantot visur, kur nepieciešams. Tie pārvietojas no vienas istabas uz otru vai pat no viena dzīvokļa uz citu. Izvēloties pārnēsājamos gaisa kondicionierus, varat izvēlēties starp diviem dažādu veidu blokiem – monoblokiem un splitiem.

Monobloki sastāv no vienas vienības, kas sastāv no saldēšanas ķēdes, kompresora un ventilatora.

Tie ir divu veidu: ar vienu vai divām šļūtenēm, katra aptuveni 10 cm diametrā, kas transportē gaisu un var tikt novietota starp pusaizvērtām logu vērtnēm. Pirmajiem ir liels trūkums: tie dzesēšanai izmanto gaisu no pašas gaisa kondicionētās telpas. Tas piesaista vairāk siltā gaisa no apkārtējām telpām, un rezultātā netiek sasniegts pieņemams komforta līmenis. Savukārt pēdējie izmanto āra gaisu dzesēšanai un darbojas daudz labāk.

Pārnēsājamie gaisa kondicionieri ir montēti uz riteņiem, tāpēc tos ir viegli pārvietot no vienas telpas uz otru, un, lai tie darbotos, tie ir vienkārši jāpievieno. Tie var atdzesēt nelielas telpas, un to trūkums ir trokšņains, jo motors atrodas telpā.

Savukārt dalītajām sistēmām ir uz riteņiem uzstādīts iekšējais bloks un āra bloks, kas jānovieto ārpus telpas, uz balkona vai zem loga, nostiprināts ar elastīgām siksnām.

Alternatīvi šiem modeļiem nav nepieciešama speciālista uzstādīšana, jo savienojumu starp abām vienībām veido elastīga caurule, kuras diametrs ir aptuveni 5 cm un kurā atrodas gāzes caurules un elektriskie savienojumi. Šo cauruli var izlaist starp pusaizvērtām logu vērtnēm.

Tie ir klusāki nekā monobloku bloki, jo viens no ventilatoriem atrodas ārpusē.

Ja neveidojat caurumus stiklā vai sienā, gan monoblokiem, gan splitiem ir tāds trūkums, ka tiem ir nepieciešams pastāvīgi daļēji atvērts logs, lai caurules varētu iziet cauri, tāpēc daļa siltā gaisa un mitruma no ārpuses nonāk gaisā kondicionētās telpās. Tomēr tas joprojām ir lielisks risinājums tiem, kas nevēlas veikt nekādus uzstādīšanas darbus.

 • Stacionārie gaisa kondicionieri

Tās ir vienības, kas ir piestiprinātas pie sienas. Tie var būt monobloki, ja tie sastāv no vienas vienības, vai dalītas sistēmas, ja tās sastāv no divām daļām, vienas ārpuses un vienas mājas iekšpusē.

Tās parasti ir efektīvākas, mazāk trokšņu un lētākas nekā pārnēsājamās ierīces.

Uzstādīšana jāveic specializētiem darbiniekiem, jo viņiem ir cauruļvadu sistēma, kas ir profesionāli jāsavieno, lai novērstu aukstumaģenta noplūdi. Elektrības kabeļi un cauruļvadi tiek izvadīti cauri sienai.

Iekštelpu bloks var būt “piestiprināms pie sienas”, “pie griestiem vai grīdā stāvošas kasetes tipa”, “vadāms”.

Ir arī multi-split veidi, kur viens āra bloks var darbināt divus vai trīs iekštelpu blokus.

Tirgū ir sadalīti ar vienādu vai lielāku jaudu nekā monoblokiem, tāpēc sadalītie modeļi parasti tiek uzstādīti salīdzinoši lielās telpās.

Gaisa kondicionēšanas sistēmām tirgū jābūt šādām funkcijām:

 • Energoefektivitāte un zems patēriņš
 • Praktiskums, piem. iespēja iestatīt darbības režīmu (automātiskais, karstums, aukstums, mitrums, ventilators), lai sasniegtu vēlamo maksimālo komfortu
 • Inovativitāte, piem. vieda tālvadības pults
 • Klusa darbība
 • Videi draudzīgs. Zemas emisijas maksimālai vides aizsardzībai
 • Kvalitāte un dizains, jo estētikas elementi un materiālu kvalitāte kļūst arvien svarīgāki, izvēloties izvēli

Mūsu interneta veikalā Rīgā ir risinājumi visām Jūsu vajadzībām!

Droši apmeklējiet mūsu veikalu un mūsu speciālisti atradīs Jums ideāli piemērotu gaisa kondicionēšanas risinājumu.

Mūsu priekšrocība ir tā, ka mēs piedāvājam augstas kvalitātes produktus par labu cenu. Cenas / veiktspējas attiecība mums ir ārkārtīgi svarīga. Mums ir plašs preču klāsts ar augstu pieejamību noliktavā visa gada garumā. Īpašu uzmanību pievēršam pārdošanai un pēc pārdošanas servisam, ātrai rezerves daļu izplatīšanai, elastīgam tehniskajam atbalstam

Uzlabotas tehnoloģijas, augsta energoefektivitāte, kvalitāte, uzticamība, klusa darbība un videi draudzīgums ir mūsu pamatvērtības.