GAISA ATTĪRĪTĀJI VEIKALSUZSTĀDĪŠANA SERVISS RĪGA | LATVIJA

Interese par gaisa attīrītājiem pēdējos gados ir pieaugusi, jo mūsu pilsētās ir parādījušies visa veida vīrusi un pieaug gaisa piesārņojums. Arvien vairāk cilvēku par savu galveno prioritāti izvēlas rūpes par savu un ģimenes locekļu veselību un dara visu iespējamo, lai padarītu gaisu un vidi vēl tīrāku un drošāku.

Protams, gaisa attīrītāji lieliski attīra vidi no mikrobiem, baktērijām, ziedputekšņiem, alergēniem un daudziem citiem mikroorganismiem, kas katru dienu apdzīvo mūsu mājas, padarot gaisu novecojušu un bieži kaitīgu.

Gaisa kvalitātes uzlabošana iekštelpās ir neliels solis ceļā uz mājā dzīvojošo labklājības uzlabošanu. Lai veiktu šo uzdevumu, var iegādāties dažādas ierīces, piemēram, mitrinātājus, jonizatorus un gaisa attīrītājus. Katrs no tiem veic noteiktu funkciju, taču tiem ir kopīgs mērķis: uzturēt veselīgu elpošanas vidi. Šo ierīču cenas var atšķirties atkarībā no izmēra, zīmola un modeļa.

Mūsu interneta veikals Rīgā piedāvā dažādu modeļu gaisa attīrītājus par pieņemamām cenām. Ikviens mūsu klients var iegūt nepieciešamo aprīkojumu par saprātīgu cenu.

Gaisa attīrītājus mēs definējam kā ierīces, kas paredzētas iekštelpu gaisa “attīrīšanai”, t.i., lai no atmosfēras noņemtu visas daļiņas, kuras nav redzamas ar neapbruņotu aci. Un, kas laika gaitā var radīt problēmas ar elpošanas sistēmu, jo īpaši starp cilvēkiem, kuri ir visneaizsargātākie (bērni, veci cilvēki, cilvēki ar alerģijām utt.).

Tie ir aprīkoti ar dažādu veidu filtriem, sākot no HEPA filtriem, kas īpaši paredzēti astmas slimniekiem un alerģijām, līdz ultravioletajām ozona lampām. Lai gan to efektivitāte vēl nav zinātniski pierādīta, daudzi atzīmē attīrītāju pozitīvo ietekmi un atvieglojumus, ko tie var sniegt tiem, kas cieš no elpceļu slimībām.

Mūsu interneta veikalā Rīgā varat izvēlēties saviem parametriem un prasībām atbilstošu gaisa attīrītāja modeli.

Mēs piedāvājam gaisa attīrītājus ar dažāda veida filtriem un dezinfekcijas sistēmām, kas atrodamas gaisa attīrītājā. Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka tie nav pieejami visiem modeļiem: ir vairāk un mazāk uzlaboti modeļi. Tāpēc atkarībā no jūsu īpašām vajadzībām, jums vajadzētu izvēlēties piemērotu gaisa attīrītāju. Mūsu interneta veikala Rīgā katalogs piedāvā vadošo ražotāju attīrītājus. Kvalificēti speciālisti mūsu veikalā Rīgā ar prieku palīdzēs izvēlēties piemērotāko gaisa attīrītāju Jūsu personīgajām vēlmēm.

Gaisa attīrītājs būtībā ir ierīce, kas darbojas ļoti vienkārši: būtībā tas ir ventilators, kas izspiež gaisu caur virkni lielu filtru un daudz ko citu.

Gaisa attīrītājiem ir šāda veida filtri:

  • Putekļu filtrs

Putekļu filtrs ir smalks, blīvs plastmasas siets, kas veic sākotnējo lielāko un apjomīgāko putekļu daļiņu rupjo filtrēšanu.

Šī sistēma arī pagarina paša filtra kalpošanas laiku, ļaujot tam koncentrēties tikai uz mazākajām daļiņām.

  • Aktivētās ogles filtrs

Aktīvās ogles filtri izmanto oglekļa dabiskās īpašības. Oglekļa aktivizēšana sastāv no apstrādes ar skābekli, kas atver bezgalīgi daudz sīku poru starp oglekļa atomiem: šādi apstrādātā oglekļa virsmas laukums palielinās vairākas reizes. Iedomājieties, ka 450 g aktīvās ogles ir aptuveni 400 m².

Principu, saskaņā ar kuru aktīvā ogle tiek apveltīta ar filtrēšanas spēju, sauc par adsorbciju: kad gaiss iziet cauri lielam skaitam mikroporu, tam paliek piesaistītas noteikta veida daļiņas (tajā neiekļūstot, kas ir atšķirība no absorbcijas).

Aktivētā ogle ir īpaši efektīva pret gaistošiem organiskiem savienojumiem, smakām un dažādām piesārņojošām gāzēm. Gaistošie organiskie savienojumi, kas visbiežāk sastopami mūsu mājās, ietver, piemēram, dažas cigarešu dūmu sastāvdaļas un svaigas krāsas vai dažu mazgāšanas līdzekļu izgarojumus. Retāk sastopami benzols, toluols, ksilols un daži hlora savienojumi.

Filtrēšana ar aktivēto ogli ir īpaši noderīga tiem, kas cieš no astmas vai citām elpceļu slimībām.

Vēlamies uzsvērt, ka šāds filtrs ir jānomaina. Aktīvā ogle kļūst pilnīgi neefektīva, tiklīdz tā ir sasniegusi piesārņojuma piesātinājuma punktu, un tāpēc aktīvās ogles filtri ir periodiski jāmaina.

  • Augstas efektivitātes filtrs (HEPA)

HEPA ir akronīms, kas apzīmē High Efficiency Particulate Air un īpaši attiecas uz šo filtru augsto efektivitāti pret cietajām daļiņām. HEPA filtri tika izstrādāti kodolrūpniecībā, lai aprīkotu strādniekus un pētniekus ar filtru, kas spēj neitralizēt jebkādas radioaktīvās daļiņas, kas izkaisītas atmosfēra: tas palīdz izprast iesaistītās efektivitātes līmeni.

Ārēji HEPA filtri izskatās kā bieza, stingra papīra loksnes, kas salocītas akordeonā. Patiesībā šīs “loksnes” nav izgatavotas no papīra, bet gan no ļoti plānām stikla šķiedrām, kuras nav redzamas ar neapbruņotu aci. Šķiedras ir tik blīvas un tām piemīt tādas īpašības, ka tās efektīvi bloķē gandrīz visas daļiņas, kuru diametrs ir 0,3 mikroni un vairāk.

Lai labāk saprastu, pret ko šie filtri ir efektīvi, iedomājieties, ka, dzirdot terminu “PM10”, mēs runājam par putekļu daļiņām, kuru diametrs ir 10 mikroni vai mazāks; līdzīgi “PM2,5” attiecas uz putekļiem, kuru diametrs ir 2,5 mikroni vai mazāks.

Mēs iesakām gaisa attīrītājus ar HEPA filtru cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret ziedputekšņiem un putekļu ērcītēm, jo HEPA filtri efektīvi neitralizē alergēnus, kas izraisa šīs alerģijas. Arī šim filtram ir nepieciešama periodiska nomaiņa.

  • UV-C lampa

Papildus mūsu apspriestajiem filtriem daži gaisa attīrītāju modeļi ir aprīkoti ar sterilizējošu UV-C lampu.

Kad gaiss tiek pakļauts šai gaismai, pats gaiss tiek sterilizēts: baktērijas, vīrusi, pelējums un citi patogēni tiek inaktivēti vai iznīcināti UV gaismas ietekmē un kļūst nekaitīgi.

UV gaismas īpašības tiek plaši izmantotas veselības aprūpes sektorā, lai sterilizētu medicīnas iekārtas un instrumentus un veiktu telpu dezinfekciju.

Mēs iesakām šo filtrēšanas veidu ikvienam, kurš kāda iemesla dēļ ir īpaši uzņēmīgs pret baktēriju vai vīrusu infekcijām, īpaši elpceļu infekcijām.

Nomaiņa ir nepieciešama tikai tad, kad UV lampa sasniedz tā kalpošanas laika beigas.

  • Katalizators

Pēdējos gados daži ražotāji ir sākuši aprīkot savus gaisa attīrītājus ar katalizatoriem papildus aktīvās ogles filtriem vai pat to vietā. Katalizators ir diezgan vienkāršs konstrukcijas elements, kas izmanto elektroķīmisku reakciju, lai sadalītu un neitralizētu organiskās daļiņas. Tie ietver gaistošos organiskos savienojumus un smakas, kā arī galvenos alergēnus. Salīdzinot ar aktīvās ogles filtriem, katalizatoram ir viena būtiska priekšrocība: tas nav periodiski jāmaina, bet tikai laiku pa laikam jātīra.

Ieteicams tiem, kuri cieš no izplatītām alerģijām, un īpaši tiem, kuri nepanes nikotīnu.

Patēriņš, pārklājuma zona, gaisa plūsma un gaisa attīrīšanas ātrums ir visi elementi, kas jāņem vērā, novērtējot attīrītāja faktisko veiktspēju.

  • Patēriņš

Gaisa attīrītājs ir ierīce, kurai var būt ļoti ilgs lietošanas laiks, jo tas var palikt ieslēgts vairākas stundas dienā vai visu nakti.

Kopumā šo ierīču patēriņš ir zems, īpaši tajos modeļos, kuros gaisa attīrīšanai tiek izmantota tikai filtru sistēma. Šādos gadījumos absorbcija ir aptuveni 30/40 W, bet jauda strauji palielinās, ja filtru atbalstam tiek izmantotas citas tehnoloģijas, piemēram, UV gaisma. Parasti patēriņš vienmēr ir mazāks par 100 W.

  • Pārklājuma zona

Noteicošais faktors, izvēloties attīrītāju, ir telpu lielums, ko tas var attīrīt, jo tieši šis kritērijs nosaka, vai modelis iederēsies jūsu mājās vai birojā.

Tie ir dažādi, sākot no pārnēsājamiem attīrītājiem, piemēram, tiem, kas paredzēti lietošanai automašīnā vai uz biroja galda, kas var aizņemt dažus kvadrātmetrus, līdz modeļiem, kas spēj attīrīt telpu līdz 100 m² vai vairāk.

  • Gaisa plūsma un tīrīšanas ātrums

Gaisa attīrīšanas efektivitāte (AEF) ir mērs, cik kubikmetru gaisa tiek pilnībā attīrīts vienā minūtē.

Tā kā tabakas, ērču un ziedputekšņu molekulas nav vienāda izmēra, gaisa attīrīšanas koeficients (AUC) tiek aprēķināts atsevišķi katram no trim daļiņu veidiem.

Gaisa plūsma norāda, cik daudz gaisa minūtē iziet cauri attīrītāja filtru sistēmai. Šī vērtība norāda, cik ilgs laiks nepieciešams, lai ierīce pilnībā attīrītu gaisu telpā, un tā ir cieši saistīta ar ierīces pārklājumu. Lielāka gaisa plūsma nozīmē lielāku pilnīgu gaisa “maiņu” skaitu stundā.

Mūsu interneta Rīgas veikala speciālisti palīdzēs izvēlēties attīrītāju ne tikai pēc pamata parametriem, bet arī pēc trokšņa līmeņa un dažādu funkciju pieejamības: ātruma līmeņi, nakts režīma pieejamība, laika programmēšana, gaisa kvalitātes sensors, automātiskais režīms un pat kontrolēt, izmantojot lietotni.